Τουρνουά υποδομών 10-13 Απριλίου διοργανώνει ο Εθνικός Πανοράματος με την αιγίδα του Δήμου Φυλής

ΤΟΥΡΝΟΥΑ   ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ   ΦΙΛΙΑΣ
ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ “ ΦΥΛΗ 2017 “
Σας προσκαλούμε να συμμετέχετε στο Τουρνουά Ανάπτυξης και Φιλίας Υποδομών Ποδοσφαίρου'' Φυλή 2017'' το οποίο διοργανώνει ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ υπό την αιγίδα του ΝΠΔΔ Πολιτισμού και Αθλητισμού
Δήμου Φυλής   <<Η ΠΑΡΝΗΘΑ>> .
Το Τουρνουά θα διεξαχθεί 10 έως 13 Απριλίου σε 5 γήπεδα του Δήμου Φυλής !

• Εφηβικό (2001 – 1999).
  • Το Τουρνουά θα διεξαχθεί σε ομίλους των 4 ομάδων με μεταξύ τους παιχνίδια καθώς και διασταυρώσεις με όμιλο αντίστοιχης δυναμικότητας ( εφόσον αυτό είναι εφικτό ).
  • Γήπεδα, εγκαταστάσεις
  • Σνάτς ή φρούτο και εμφιαλωμένο νερό ύστερα από κάθε αγώνα!!!
  • Ιατρική κάλυψη
  • Διαιτησία
  • Διαδικτυακή ενημέρωση προγράμματος και αποτελεσμάτων!!!
  • Φωτογραφική κάλυψη!!!
  • Βιντεοσκόπιση των αγώνων !!!
  • Αναμνηστικά διπλώματα και μετάλλια για όλους τους παίκτες/τριες και τους προπονητές τους!!!
  • Κύπελλα για τις πρώτες ομάδες !!!
  • Οι ομάδες πρέπει να παρευρίσκονται στο γήπεδο τουλάχιστον 30' νωρίτερα.
  • Οι αγώνες στην κατηγορία Αστεράκιαθα διαρκούν40' (2 20' με 5' ημίχρονο). Δεν ισχύει ο κανονισμός του Οι ομάδες αγωνίζονται x 6. Οι αλλαγές σε κάθε αγώνα θα είναι απεριόριστες .
  • Οι αγώνες στις κατηγορίες Projunior και Junior θα διαρκούν 40' (2 20' με 5' ημίχρονο). Δεν ισχύει ο κανονισμός του Οι ομάδες αγωνίζονται 7 x 7 στην κατηγορία των Projunior και 9 x 9 στην κατηγορία των Οι αλλαγές σε κάθε αγώνα θα είναι απεριόριστες.
  • Οι αγώνες στην κατηγορία Προπαιδικού θα διαρκούν 50' (2 25με 10' ημίχρονο). Οι ομάδες αγωνίζονται 11 Οι αλλαγές σε κάθε αγώνα θα είναι απεριόριστες .
  • Οι αγώνες στην κατηγορία Παιδικού θα διαρκούν 60' ( 2 30' με 10' ημίχρονο). Οι ομάδες αγωνίζονται 11 x
  • Οι αγώνες στην κατηγορία Νέων θα διαρκούν 70' (2 35με 10' ημίχρονο). Οι ομάδες αγωνίζονται 11 x 11.
  • Οι υπεύθυνοι των ομάδων πρέπει να φέρουν μαζί τους σε κάθε αγώνα ανεξαιρέτως τα δελτία συμμετοχής των παικτών τους η πιστοποιητικά με ταυτοποίηση . Σε αντίθετη περίπτωση και σε τυχόν ένσταση της αντίπαλης ομάδας, η ομάδα που δε φέρει τα δελτία μαζί της προς ταυτοποίηση των στοιχείων των παικτών της χάνει τον αγώνα με το εις βάρος της σκορ 3-0.
  • Σε περίπτωση ισοβαθμίας στη φάση των ομίλων μετράνε τα παιχνίδια μεταξύ των ισοβαθμούντων ομάδων, και αν χρειαστεί, το ενεργητικό των γκολ της κάθε ομάδας και σε επόμενη φάση το παθητικό των γκολ της.
  • Η κάθε ομάδα υποχρεούται να προσκομίζει σε κάθε αγώνα ιατρική κατάσταση με τους αθλητές που αγωνίζονται .
  • Κάρτες – Αποβολές
  • Επιτρέπονται όλων των ειδών τα ποδοσφαιρικά παπούτσια εκτός από αυτά που φέρουν μεταλλικές τάπες.
  • Όλα τα παιδιά υποχρεούνται να φέρουν προστατευτικές επικαλαμίδες κατά την διάρκεια των αγώνων. Χωρίς επικαλαμίδες δε θα επιτραπεί η συμμετοχή του αθλητή.

• Κάθε αγώνα θα διαιτητεύσει ένας διαιτητής
    Τους αγώνες θα διαιτητεύσουν διπλωματούχοι διαιτητές. Οι διοργανωτές διατηρούν το δικαίωμα χρήσης μη διπλωματούχων εθελοντών διαιτητών σε περίπτωση ελλείψεων ή ανάγκης.
  • Για λοιπούς κανονισμούς που δεν αναφέρονται ισχύει ό,τι ισχύει και στους κανονισμούς της Ε.Π.Ο.
  • Οι υπεύθυνοι των ομάδων είναι υπεύθυνοι για την κόσμια συμπεριφορά παικτών – προπονητών της ομάδας τους.
  • Οι ομάδες είναι υπεύθυνες για την ενημέρωσή τους για το πρόγραμμα των αγώνων μέσω των τηλεφώνων που υπάρχουν παρακάτω, μέσω της σελίδας
  • Για περαιτέρω διευκρινήσεις σχετικά με το Τουρνουά μπορείτε να καλέσετε στο6974 64 62 24,     6948899330 .
ΣΤΟΧΟΣ – ΣΚΟΠΟΣ του τουρνουά

Σκοπός του τουρνουά είναι η συμμετοχή των μικρών αθλητών στην ψυχαγωγία που προσφέρει η άθληση, η ενίσχυση της ευγενούς άμιλλας μεταξύ των αθλητών .
Η ανάπτυξη σχέσεων και ανταλλαγή εμπειριών μεταξύ προπονητών και υπεύθυνων.
Παροχές:
Κόστος συμμετοχής: 10 Ευρώ / άτομο.
Η δήλωση συμμετοχής πρέπει να γίνει έως τις 31 Μαρτίου 2017 για να γίνει η απαραίτητη συνεννόηση μεταξύ της διοργανώτριας αρχήςκαι των προπονητών και υπεύθυνων των ακαδημιών για τη σύσταση του προγράμματος των αγώνων καθώς επίσης και το διαχωρισμό των ομίλων, ώστε να μην υπάρχουν προβλήματα.
Η κατάθεση των χρημάτων πρέπει να γίνει με την δήλωση συμμετοχής

Γενικοί κανονισμοί:

Σε παίδες και νέους απεριόριστες αλλαγές , χωρις ο παιχτης που
           αντικαθίσταται να επανέρχεται

• Οι κίτρινες κάρτες ΔΕΝ μετριούνται για να υπάρξει τιμωρία σε επόμενο αγώνα σε περίπτωση συμπλήρωσης κάποιου αριθμού.
• Οι δύο (2) κίτρινες κάρτες στον ίδιο παίχτη, στον ίδιο αγώνα λογίζονται ως κόκκινη κάρτα και ισχύουν ότι για τις κόκκινες κάρτες.
• Παίχτης που αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα δεν μπορεί να επανέλθει στον αγώνα και χάνει και τον επόμενο.
στο FACEBOOK Τουρνουα Αναπτυξης   ΦΥΛΗ 2017 .

E-mail:   coach21@hotmail.gr   και chpappous@gmail.com

Facebook :Τουρνουα Αναπτυξης ΦΥΛΗ 2017