Μια ακόμη επιτυχία στο ενεργητικό του Βασίλη Αβραμίκα

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο αθλητής Βασίλης Αβραμίκας του Α.Σ Αχαρνών Παλαιολόγος στο πανελλήνιο κύπελλο Ακρόπολις 2018 που διοργάνωσε η Ελληνική ομοσπονδία ταεκβοντο στο ολυμπιακό στάδιο Άνω Λιοσίων στις 15-17 Ιουνίου 2018 στη κατηγορία - 59 κιλών στου εφήβους. Ο αθλητής από τα Άνω Λιόσια πραγματοποίησε μεγάλη εμφάνιση κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 18-4 και να ανέβει στο τρίτο σκαλί του βάθρου.
Ικανοποιημένος από την εμφάνιση του Βασίλη δήλωσε ο Ομοσπονδιακός προπονητής Παναγιώτης Παλαιολόγου μετά την 9η θέση που πήρε στην Σερβία στο διεθνές πρωτάθλημα και το χάλκινο μετάλλιο στο πανελλήνιο κύπελλο Ελλάδος. Στο Ολυμπιακό στάδιο Άνω Λιοσίων κατά την διάρκεια των αγώνων του Βασίλη παρών ήταν ο αναπληρωτής Δήμαρχος κοινωνικής πολιτικής του Δήμου Φυλής Γιώργος Αντωνόπουλος προσωπικός και οικογενειακός φίλος του αθλητή που πανηγύρισε την επιτυχία και διαβεβαίωσε ότι το οποίο πρόβλημα είχε προκύψει με την υπόθεση της μετάβασης του στο εξωτερικό θα επιλυθεί άμεσα.