Μετάλλιο και κύπελλο για τον Μπάρδη Χαρίλαο στο Πρωτάθλημα σκακιού Αττικής.

Για ακόμη μία φορά αθλητής από την περιοχή κατέκτησε κύπελλο στο σκάκι. Τα Ατομικά Νεανικά Πρωταθλήματα Αττικής πραγματοποιήθηκαν στο Περιστέρι από τις 10-15 Απριλίου. Στην κατηγορία ΟPEN 16 ο αθλητής από τη Φυλή Μπάρδης Χαρίλαος μετά από 7 συναρπαστικούς αγώνες και αφού νίκησε το δεύτερο αλλά και φέρνοντας ισοπαλία με τον πρώτο αθλητή σε δυναμική του ομίλου κατέκτησε τη δεύτερη θέση.
Η θέση αυτή εκτός από το κύπελλο και το αργυρό μετάλλιο που του χάρισε του έδωσε και την πρόκριση για τα Πανελλήνια Νεανικά Πρωταθλήματα. Το καλοκαίρι που θα γίνουν οι αγώνες στο Ρίο  θα υπάρχει εκπροσώπηση από το Δήμο Φυλής με το Μπάρδη Χαρίλαο να διεκδικεί και εκεί μετάλλιο.
Πατώντας Ε Δ Ω  θα μπορέσετε να δείτε τα αποτελέσματα και την πορεία προς την κατάκτηση του αργυρού μεταλλίου.